Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Menu

Partnerzy Specjalni:  
Avatar użytkownika
Marik
Cygan
Człowiek
Płeć: Mężczyzna
Korony: 0
Szylingi: 0
Pensy: 0
Strzały / Bełty / Pociski: 0
Posty: 85
Dołączył(a): 01 maja 2014, 17:55
Marik

Cesarstwo Czterech Wysp

Postprzez Marik » 02 sty 2015, 11:16

Obrazek

Cesarstwo Czterech Wysp


Historia


esarstwo Czterech Wysp to dziś wspaniały i potężny kraj, jednak nie zawsze tak było. Przed rokiem 800 p.n.e wyspy te były pochłonięte w wielkiej wojnie klanów walczących o terytorium i władzę. Mordowali siebie i niszczyli ten przepiękny kawałek świata w imię swych rodzin i własnej chciwości. W tamtych czasach klanów było ponad sto, więc nie ma się co dziwić że dochodziło między nimi do nieporozumień. Jednak po wielu latach walk znalazł się jeden człowiek stojący na czele klanu Asano — Hibiki Asano — który miał pewną wizję. Zamiast walczyć między sobą pragnął zjednoczyć klany i stworzyć jedno państwo. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego jak trudne to będzie zadanie. Niektóre klany podzielały jego wizję inne pragnęły jego śmierci. Z pomocą przyszła mu odnaleziona na wyspie Sutato maszyna do tworzenia magów. Postanowił ją wykorzystać do swoich celów zmieniając jednocześnie swoje wcześniejsze zamierzenia. Wiedział że tak podzielony kraj nie przetrwa więc postanowił ograniczyć liczebność klanów i pozbyć się tych najbardziej dzikich.
  Po wielu latach walk udało się osiągnąć upragniony cel. Klany które pozostały nie miały zamiaru sie sprzeciwiać woli klanu Asano. Zwołano wielkie zgromadzenie przywódców ocalałych klanów na którym ustanowiono że to właśnie klan Asano i jego dziedzice będą sprawować władzę nad państwem a pozostałe klany nad poszczególnymi rejonami.

  Utworzono cztery grupy, zwane również ministerstwami, do których przydzielono klany:
 • Ministerstwo Ognia zrzesza klany odpowiedzialne za obronę kraju i przestrzeganie prawa. Członkowie klanów znajdujących się w tej grupie sprawują funkcje urzędnicze i obejmują najwyższe stanowiska w wojsku.
 • Ministerstwo Ziemi zrzesza te najbardziej spokojne klany które zajmują się uprawą ziemi i wydobyciem minerałów, a także odpowiadają za rozbudowę kraju.
 • Ministerstwo Wody zawiera klany specjalizujące się w żegludze i handlu morskim. To właśnie członkowie tych klanów wchodzą w skład Cesarskiej Marynarki Wojennej.
 • Ministerstwo Wiatru w jego skład wchodzi najmniejsza ilość klanów. To właśnie z tych klanów pochodzą szpiedzy i zabójcy.
  Na pierwszym wielkim zgromadzeniu uzgodniono także, że klan Asano zmieni nazwę na klan Cesarski i zasiądzie na tronie na wyspie Shihon. Zostały także przydzielone tereny dla pozostałych klanów tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Wydarzeniem bez precedensu było pojawienie się przybyszów z odległego lądu. Nazywali siebie Jarczykami i byli zaintrygowani wyspami. Między obcymi i Cesarskimi zawiązała się przyjaźń oraz ścisła współpraca handlowa. Niedługo po tym wydarzeniu wybuchła Wielka Wojna, trwała wiele lat i przyniosła krwawe żniwo. Powodem było inne państwo, które wraz z sojusznikami napadło na Księstwo Jaksaru. Cesarstwo dołączyło do walki po stronie swoich dotychczasowych sprzymierzeńców handlowych. Walki przerodziły się w wojnę totalną, gdzie wygrana, czy przegrana przestała mieć jakiekolwiek znaczenie wobec strat jakie poniosły strony. Wszystko zakończyło się Wielkim Porozumieniem, długo oczekiwanym pokojem.
  Cesarstwo zaczęło się odbudowywać i rozwijać. Dzięki swoim bogatym zasobom mineralnym doskonale kwitł handel co przynosiło niemałe zyski na rozwój. Wszystkie cztery wyspy rozwijały się znakomicie. Na Tsuri wybudowano wielki ośrodek szkoleniowy dla samurai, shinobi i wojska, który przyciąga wielu młodzieńców. Ten wspaniały okres nie mógł trwać wiecznie. Zjednoczony Sułtanat Nerdii wiedząc o ogromnych złożach mineralnych znajdujących się na wyspach postanowił przejąć je dla siebie. Wybuchła wojna, która miała sprawdzić czy podjęte na pierwszym wielkim zgromadzeniu decyzje były rzeczywiście słuszne.
  Na szczęście dla Cesarstwa okazało się że tak. Wojska Nerdii były jedynie bandą chłopa rzuconą w wir walki po odbytym szkoleniu. Wojska Cesarskie zaś składały się z ludzi uczonych od małego do tego jednego konkretnego zadania. Nie był to jedyny konflikt z Nerdią. Jak to bywa zdarzały się zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Jednakże w odróżnieniu od tchórzliwych i niehonorowych Nerdijczyków Cesarscy nie zwykli uciekać z pola bitwy, nawet jeżeli los był już przesądzony. Nieważne, w której części świata zapytasz kto jest najbardziej honorowy i lojalny, wszędzie usłyszysz tą samą odpowiedź — Cesarscy. Posiadają oni kodeks, który stosowany był jeszcze przed zjednoczeniem. To właśnie on stanowi ich siłę. Przynajmniej oni sami tak twierdzą.
  Jedna z wojen zakończyła się tragicznie dla Cesarstwa. Wybuchła zaraza, która objęła sporą część kraju, a w największym stopniu wyspę Nagate. Cesarz nakazał zamknąć wyspę i zesłać tam wszystkich chorych. Nikt nie mógł jej opuścić ani tam wkroczyć z wyjątkiem wojska i uzdrowicieli. Zaraza była jednak trudna do wyleczenia i z czasem wszyscy, których przeniesiono na Nagate umarli. Jako że wyspa była przez to okryta złą sławą nikt nie chciał tam zamieszkać. Cesarz jednak nie chciał jej stracić ze względu na znajdujące się tam surowce. Postanowił zatem, że będą na nią zsyłani ludzie „przeklęci“, którzy urodzili się z dodatkowymi kończynami czy innymi mutacjami ciała. Chociaż mogło się to wydawać okrutne było to korzystne dla obu stron. Szarzy, bo tak mutanci zwykli siebie nazywać, nie byli skazani na przykre doświadczenia żyjąc wśród normalnych ludzi, a Cesarstwo nie straciło cennych surowców, które oni w zamian za obietnice spokoju obiecali pozyskiwać.
  Cesarstwo nabrało jeszcze większego znaczenia, gdy na Sutato odkryto kolejną maszynę tworzącą Drugich. Co prawda sam kompleks nie podlega jurysdykcji Cesarstwa, ale tereny wokół owszem. Członkowie klanów wysyłają często swych pierworodnych, aby dotopili zaszczytu stania się Egzarchą lub Drugim. Dzięki temu Cesarstwo dysponuje sporą siłą militarną, co zaczyna niepokoić pozostałe państwa.


Kultura i społeczeństwo


  Dla wielu osób z zewnątrz Cesarstwo posiada dosyć skomplikowany system na którym opiera się funkcjonowanie państwa. Zacznijmy od klanów które dzielą się na dwie grupy:
 • Trzon — są to osoby z pierwszej linii krwi spokrewnione z przywódcą klanu. To oni zaraz po przywódcy mają największe przywileje.
 • Gałąź — to pozostali członkowie klanu podlegli przywódcy. To oni pełnią rolę obrońców klanu i ziem jemu podległych.
  Całe Cesarstwo podzielone jest na prowincje, którymi zarządza jeden najsilniejszy klan. Każdy mniejszy klan posiada swoją wioskę, jednak jest on podległy temu, który zarządza prowincją. Wielu młodzieńców z mniejszych klanów udaje się na wyspę Tsuri by zostać samurajem i służyć panu prowincji. Nielicznym z nich dane będzie nawet zostać cesarskim samurajem, co dla niego i dla jego klanu jest ogromnym zaszczytem.
  Samuraje, którzy zawiodą swojego pana stają się roninami, okrywając tym samym siebie i swoją rodzinę hańbą. Zmuszeni są wtedy opuścić swój klan. Większość z nich w celu odkupienia win udaje się na Tsuri gdzie pomaga w szkoleniu swych następców. Niektórzy z nich by zdjąć hańbę z rodziny popełniają samobójstwo, a inni wstępują do wojska. Zaznaczyć trzeba że samuraj sam w sobie nie jest żołnierzem, jednakże w razie wojny na polecenie cesarza ma obowiązek stawić się do obrony kraju, bez względu na to z jakiej prowincji się wywodzi. Ujmą na honorze samuraja poza zawiedzeniem swojego pana, jest także dotknięcie nietykalnego, czyli chłopa bezpańskiego, prostytutki, czy nawet Szarego.
  Należy też wspomnieć, że chłopi są w praktyce najbogatszą warstwą społeczną. Dzieje się tak dlatego, że dla cesarskich większą wartość mają dobra powszechne takie jak meble, ceramika, jedzenie, niż kruszec. Tak więc chłopi i rzemieślnicy jako producenci tych towarów, mogliby wykupić majątek niejednego samuraja. Dlaczego tak się nie dzieje? Powodem są kwestie kulturowe. Samurajowie od najdawniejszych czasów byli obrońcami ludu, tak więc pospólstwo jest niejako zobowiązane do pewnego poddaństwa — a w zamian rycerstwo Cesarstwa zapewnia im bezpieczeństwo. Lud musi uszanować zwierzchnictwo samurajów i klanów, będących panami ziemskimi, co nie zmienia faktu, iż wysoko urodzeni również szanują chłopów, gdyż to dzięki nim żyją.
  Mimo że wszystko wygląda na poukładane, w Cesarstwie można znaleźć osoby nienależące do żadnego z klanów. Większość z nich to przedstawiciele półświatka którzy uznali że nie będą walczyć za cesarza, lecz są wśród nich także chłopi niezagrażający Cesarstwu którzy spokojnie uprawiają swoje ziemie. Czasami dochodzi do małych konfliktów między klanami, jednakże zazwyczaj Cesarz się nimi nie przejmuje do czasu aż konflikt nie będzie zagrażał bezpieczeństwu kraju. Wtedy to wysyła on wojsko bądź cesarskich samurajów aby zaprowadzili tam porządek.
  Ważną dla Cesarstwa grupą, o której nie można zapomnieć są shinobi, kojarzeni poza Cesarstwem jako doskonali szpiedzy i skrytobójcy. Po części jest to prawdą, gdyż w większości tym się zajmują — likwidowaniem niewygodnych dla Cesarstwa ludzi. Jednakże do ich zadań należy także zwiad, rozpoznanie, kradzieże dokumentów i porwania. Nie są oni liczną grupą, a to ze względu na ich ciężki trening, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Znają się doskonale na truciznach i środkach halucynogennych, które wykorzystują w trakcie przesłuchań. Jak sami mówią żyją w mroku by w cesarstwie nigdy nie nastała ciemność.

  W Cesarstwie poza prawem obowiązują cztery najważniejsze zasady:
 • Jedną z nich jest to, iż nikt spoza trzonu nie ma prawa dotknąć cesarza, chyba że sytuacja jest wyjątkowa i zależy od niej życie władcy.
 • Drugą zasada mówi, iż każdy obywatel bez względu na płeć i to z jakiego klanu się wywodzi, ma obowiązek odbyć podstawową służbę wojskową.
 • Trzecia głosi, że prawo obowiązuje każdego, bez względu na status społeczny, z tym że dla różnych klas jest ono inne. Inne prawo dotyczy samuraja, inne chłopa, a jeszcze inne żołnierza.
 • Czwarta zasada głosi, że każdy władca prowincji ma prawo do ustalania własnych praw panujących na jego ziemiach, pod warunkiem, że nie są one sprzeczne z ogólnie panującym prawem cesarstwa.


MapaKliknij, aby powiększyćKalendarium • Przed rokiem 800 — wielka wojna klanów zamieszkujących cztery wyspy.
 • 800 — Hibiki Asano wódz klanu Asano rozpoczyna swą wizjonerską misje zjednoczenia klanów.
 • 802 — Asano ma coraz więcej zwolenników. W wyniku potyczek z jego przeciwnikami wiele klanów przestało istnieć.
 • 805 — Asano odnajduje znajdującą się na wyspie Sutato maszynę do robienia magów. Postanawia ją wykorzystać.
 • 809 — Zdecydowana większość klanów dołączyła do Asano. Hibiki postanawia pozbyć się wszystkich którzy nie pragną zjednoczonego kraju.
 • 819 — Asano osiąga swój cel. Zwołano Pierwsze Wielkie Zgromadzenie na którym przydzielono ziemie i uznano iż klan Asano będzie sprawował władzę w zjednoczonym państwie a sam Hibiki będzie jego cesarzem. Samo państwo przybrało nazwę Cesarstwa Czterech Wysp.
 • 820 — Kraj został zjednoczony. Nawet bezpańscy chłopi uznali władze cesarza. Zaczął się proces odbudowy kraju.
 • 832 — Hibiki Asano umiera. Władzę przejmuje jego pierworodny Yokuro Asano.
 • 840 — Yokuro kończy dzieło ojca. Kraj zostaje odbudowany zaczyna się jego rozkwit.
 • 842 — Na wyspie Tsuri powstaje ośrodek szkoleniowy dla wojska, samurajów i shinobi.
 • 880 — Yokuro umiera z powodu choroby. Władzę obejmuje Yamato Asano.
 • 910 — Cesarstwo rozkwita w niewyobrażalnym tempie. Kwitnie handel morski.
 • 958 — Yamato umiera. Władzę obejmuje jego starszy syn Kimimaro.
 • 959 — Młodszy brat nowego cesarza wszczyna bunt mający na celu obalić obecnego władcę. Część klanów idzie za nim. Wybucha wojna domowa.
 • 963 — Po czteroletniej wojnie brat cesarza i jego zwolennicy zostają pokonani i skazani na śmierć. Dzień ten sprawił że cesarz Kimimaro został zapamiętany jako krwawy żniwiarz.
 • 964 — Kimimaro popełnia samobójstwo. Władzę obejmuje Shukaku Asano.
 • 970 — Shukaku wprowadza nowy plan rozwoju państwa.
 • 970 — 990 — Złoty okres.
 • 995 — Bogaty w uprawy i kruszec kraj przyciąga wielu piratów.
 • 996 — Wojna z piratami ujawnia słaby poziom Cesarskiej Marynarki Wojennej. Shukaku zmienia system szkoleniowy i strategie bitewną.
 • 998 — Piraci dają za wygraną.
 • 1000 — Shukaku wprowadza kolejna modernizację doktryn szkoleniowych dla wojska i marynarki wojennej marynarki wojennej.
 • 1005 — Pierwsza wojna z Zjednoczonym Sułtanatem Nerdii.
 • 1007 — Koniec wojny zwycięstwo Cesarstwa.
 • 1010 -1030 — Drugi złoty okres w historii kraju.
 • 1031 — Shukaku umiera. Zostaje okrzyknięty złotym smokiem cesarstwa. Władzę obejmuje Hiroshi
 • 1035 — Nerdia kolejny raz atakuje Cesarstwo z nadzieją że po odejściu poprzedniego przywódcy kraj będzie osłabiony.
 • 1037 — Hiroshi chcąc przewyższyć swojego ojca popełnia błąd. Nerdyjczycy zdobywają sporą część ziem na wyspie Nagate.
 • 1038 — Chcąc pozbyć się wroga Cesarz wciela w życie śmiały plan. Na Nagate wybucha zaraza, która po pewnym czasie w niewielkim stopniu obejmuje również inne wyspy.
 • 1039 — Nerdyjczycy wycofują się z objętego śmiertelną zarazą Cesarstwa. Cesarz by uratować kraj nakazuje wszystkich chorych zesłać na wyspę Nagate i odciąć ich od reszty.
 • 1042 — Wszyscy zesłani na Nagate umarli w wyniku zarazy. Cesarz otwiera wyspę na której znajduje się najwięcej kopalni, jednak nikt nie ma zamiaru się tam osiedlać.
 • 1043 — Hiroshi nie mogąc pozwolić sobie na utratę złóż mineralnych podejmuje kolejny radykalny krok. Zsyła tam wszystkich „przeklętych“ posiadających zdeformowane ciała. Wywołuje to niemałe zamieszanie w Cesarstwie. Hiroshi uspokaja jednak że to dla bezpieczeństwa kraju i ludzi tam zesłanych.
 • 1044 — Szarzy mieszkający na Nagate przysięgają lojalność Cesarstwu i wydobywanie cennych surowców w zamian za obiecany spokój.
 • 1045 — Wyspa zostaje zamknięta dla zwykłych ludzi. Wstęp mają jedynie handlarze.
 • 1050 — Hiroshi umiera. Władzę obejmuje Satoshi
 • 1050-1060 — Okres pokoju. Kwitnie handel morski z Księstwem Jaksaru, oraz w pewnym stopniu z innymi krajami.
 • 1061 — Cesarscy szpiedzy donoszą o planach sojuszu między Nerdią, a Waldgrossen.
 • 1062 — Cesarz wprowadza stan wyjątkowy. Zwiększa liczebność wojska.
 • 1063 — Szpiedzy donoszą o planach ataku sojuszu na Cesarstwo. Satoshi postanawia wyprzedzić wroga i wysyła marynarkę wojenną w celu zablokowania szlaków handlowych Nerdii i Waldgrossen. Wybucha wojna.
 • 1064 — Do wojny włącza się Księstwo Jaksaru stając po stronie Cesarstwa.
 • 1065-1075 — Wojna zbiera coraz większe żniwa. Cesarska armia wygrywa bitwy morskie jednak nie radzi już sobie tak dobrze z przewyższającymi ich siłami lądowymi.
 • 1076 — Cesarz wysyła najlepszych shinobi na tereny wroga.
 • 1077 — Satoshi zostaje zamordowany. Władzę obejmuje jego syn Nagato.
 • 1078 — Nagato wycofuje wojska z terytorium wroga. Część z nich odsyła na ziemie Cesarstwa a część do Jaksaru. Wojna nadal trwa.
 • 1079 — Shinobi dostarczają plany obronne wrogich miast. Cesarz podejmuje ostatni atak poprzedzony zamordowaniem wielu generałów wrogich armii.
 • 1080 — Wojna dobiega końca jednak ciężko mówić o jakichkolwiek zwycięzcach. Obie strony konfliktu odniosły poważne straty. Zostaje podpisany akt o nieagresji.
 • 1080 — 1100 — Okres odbudowy kraju. Wznowiono handel z Nerdią i Waldgrossen.
 • 1005 — Pierwsza wojna z Zjednoczonym Sułtanatem Nerdii.
 • 1007 — Koniec wojny zwycięstwo Cesarstwa.
 • 1010 -1030 — Drugi złoty okres w historii kraju.
 • 1031 — Shukaku umiera. Zostaje okrzyknięty złotym smokiem cesarstwa. Władzę obejmuje Hiroshi
 • 1035 — Nerdia kolejny raz atakuje Cesarstwo z nadzieją że po odejściu poprzedniego przywódcy kraj będzie osłabiony.
 • 1037 — Hiroshi chcąc przewyższyć swojego ojca popełnia błąd. Nerdyjczycy zdobywają sporą część ziem na wyspie Nagate.
 • 1038 — Chcąc pozbyć się wroga Cesarz wciela w życie śmiały plan. Na Nagate wybucha zaraza, która po pewnym czasie w niewielkim stopniu obejmuje również inne wyspy.
 • 1039 — Nerdyjczycy wycofują się z objętego śmiertelną zarazą Cesarstwa. Cesarz by uratować kraj nakazuje wszystkich chorych zesłać na wyspę Nagate i odciąć ich od reszty.
 • 1042 — Wszyscy zesłani na Nagate umarli w wyniku zarazy. Cesarz otwiera wyspę na której znajduje się najwięcej kopalni, jednak nikt nie ma zamiaru się tam osiedlać.
 • 1043 — Hiroshi nie mogąc pozwolić sobie na utratę złóż mineralnych podejmuje kolejny radykalny krok. Zsyła tam wszystkich „przeklętych“ posiadających zdeformowane ciała. Wywołuje to niemałe zamieszanie w Cesarstwie. Hiroshi uspokaja jednak że to dla bezpieczeństwa kraju i ludzi tam zesłanych.
 • 1044 — Szarzy mieszkający na Nagate przysięgają lojalność Cesarstwu i wydobywanie cennych surowców w zamian za obiecany spokój.
 • 1045 — Wyspa zostaje zamknięta dla zwykłych ludzi. Wstęp mają jedynie handlarze.
 • 1050 — Hiroshi umiera. Władzę obejmuje Satoshi
 • 1050-1060 — Okres pokoju. Kwitnie handel morski z Księstwem Jaksaru, oraz w pewnym stopniu z innymi krajami.
 • 1061 — Cesarscy szpiedzy donoszą o planach sojuszu między Nerdią, a Waldgrossen.
 • 1062 — Cesarz wprowadza stan wyjątkowy. Zwiększa liczebność wojska.
 • 1063 — Szpiedzy donoszą o planach ataku sojuszu na Cesarstwo. Satoshi postanawia wyprzedzić wroga i wysyła marynarkę wojenną w celu zablokowania szlaków handlowych Nerdii i Waldgrossen. Wybucha wojna.
 • 1064 — Do wojny włącza się Księstwo Jaksaru stając po stronie Cesarstwa.
 • 1065-1075 — Wojna zbiera coraz większe żniwa. Cesarska armia wygrywa bitwy morskie jednak nie radzi już sobie tak dobrze z przewyższającymi ich siłami lądowymi.
 • 1076 — Cesarz wysyła najlepszych shinobi na tereny wroga.
 • 1077 — Satoshi zostaje zamordowany. Władzę obejmuje jego syn Nagato.
 • 1078 — Nagato wycofuje wojska z terytorium wroga. Część z nich odsyła na ziemie Cesarstwa a część do Jaksaru. Wojna nadal trwa.
 • 1079 — Shinobi dostarczają plany obronne wrogich miast. Cesarz podejmuje ostatni atak poprzedzony zamordowaniem wielu generałów wrogich armii.
 • 1080 — Wojna dobiega końca jednak ciężko mówić o jakichkolwiek zwycięzcach. Obie strony konfliktu odniosły poważne straty nic na tym nie zyskując. Zostaje podpisany akt o nieagresji.
 • 1080 — 1100 — Okres odbudowy kraju. Wznowiono handel z Nerdią i Waldgrossen.
 • 1110 — Nagato umiera. Władzę obejmuje Kenshi
 • 1110 — 1140 — Zostaje odnotowany znaczący wzrost populacji. Cesarstwo wraca do życia.
 • 1150 — Kenshi umiera przekazując władzę młodszemu z bliźniaków — Ayase.
 • 1151 — Starszy brat Ayase, Akiro, zaczyna spiskować by przejąć należną mu jego zdaniem władzę. Dochodzi do podziału kraju jak i również klanu Asano na zwolenników nowego cesarza i tych którzy uważali że to starszy syn powinien być u władzy. Wybucha kolejna wojna domowa.
 • 1152 — Akiro dogaduje się z Nerdią aby ta pomogła przejąć mu władzę. Nerdia wypowiada wojnę pogrążonemu w wewnętrznym konflikcie Cesarstwu łamiąc tym samym zasady paktu o nieagresji.
 • 1155 — Nerdia przejmuje władzę nad wyspą Sutato. Akiro obejmuje władzę w Cesarstwie po zamordowaniu swojego brata.
 • 1156 — Niewielka grupa cesarskich samurajów dokonuje zamachu stanu zabijając nowego cesarza. Brak dziedzica pogłębia jedynie wewnętrzny konflikt na czym korzysta Sułtanat Nerdii.
 • 1157 — Po utracie kolejnych terenów klan Kage będący wierny starej idei cesarstwa postanawia zebrać siły by wyprzeć wroga ze swych ziem. Z pomocą przybywają wojska Jaksaru. Waldgrossen nie angażuje się w wojnę.
 • 1158 — Klan Kage ma coraz więcej zwolenników podążających za nim.
 • 1160 — Nerdyjczycy opuszczają ziemie Cesarstwa. Zostaje zwołane drugie wielkie zgromadzenie w celu ustanowienia nowego władcy. Klan Asano traci tytuł klanu cesarskiego na rzecz klanu Kage. Nowym cesarzem zostaje Ryoshi Kage.
 • 1160 — 1200 — Kolejny okres odbudowy kraju. Podzielony klan Asano wybija się w wewnętrznej walce. Niektóre klany niechcące podporządkować się nowej władzy tracą swe ziemie i przywileje.
 • 1200 — 1300 — Okres ten zwał się Złotym Wiekiem. Cesarstwo zostało odbudowane, zmodernizowane i zreformowane. Jego marynarka wojenna zyskała miano najlepszej na świecie dzięki czemu kontrolują i zabezpieczają większość szlaków handlowych. Nastąpił ogromny wzrost populacji. Wszystko to zawdzięcza się dwóm cesarzom Shiro i Kabuchi Kage.
 • 1300 — Księstwo Jaksaru prosi o pomoc w konflikcie z Waldgrossen. Cesarz Kabuchi odmawia szanując w dalszym ciągu pakt o nieagresji.
 • 1305 — Szpiedzy donoszą o wspólnych planach Waldgrossen i Nerdii odnośnie przejęcia ziem cesarstwa zaraz po osłabieniu Jaksaru.
 • 1306 — Cesarz wysyła swoją marynarkę wojenną pod przykrywka pirackiej bandery aby ta zablokowała szlaki handlowe Nerdii z Waldgrossen, przemycając przy tym wojska lądowe na ich ziemie i ziemie Jaksaru.
 • 1307 — 1357 — Przekazanie władzy nowemu Cesarzowi — Tenshi oficjalne dołączenie do wojny. Wojnę tą wspomina się jako najbardziej krwawą i bezwzględną. Zginęła ogromna ilość nie tylko żołnierzy ale i cywilów. W wielu miejscach na świecie panował głód czy niedobór surowców. Cesarz zwrócił się nawet z prośbą o obronę kraju do szarych ludzi mieszkających na wyspie Nagate. W tym czasie mapa świata wielokrotnie ulegała zmianie.
 • 1357 — 1390 — Był to okres stabilizacji. Cesarstwo oddało przejęte przez siebie ziemie Waldgrossen i Nerdii w zamian za oddanie ziem które ci przejęli od Jaksaru. Cesarz uznał że obrona wysp jest łatwiejsza i tereny na kontynencie nie są mu aż tak potrzebne. Osłabione kraje musiały zmagać się teraz z kolejnymi przeciwnikami, gdyż rzesze bandytów i piratów znacząco urosły w siłę podczas tej wojny,
 • 1390 — 1500 — Względny okres spokoju chociaż idzie odczuć rosnące napięcie. Cesarz wprowadza nową doktrynę obronną zmieniając przy tym fortyfikacje obronne linii brzegowych aby w przypadku wojny wrogowi było ciężej dostać się na ląd. Cesarstwo po raz kolejny zostało odbudowane i zmodernizowane zgodnie z powiedzeniem że to co przetrwa pożar będzie potem znacznie silniejsze i piękniejsze. I chociaż to klan Asano zapoczątkował istnienie kraju i wiele się im zawdzięcza to wszyscy są zdanie że to właśnie klan Kage odpowiada za prawdziwe stworzenie Cesarstwa.

Zaloguj

cron