Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Menu

Partnerzy Specjalni:  
Avatar użytkownika
Vamir
Językowy nazista
Miano: Vamir
Profesja: Nauczyciel Zaklinania
Płeć: Mężczyzna
Punkty Wytrzymałości: 9/17
Korony: 47
Szylingi: 0
Pensy: 0
Strzały / Bełty / Pociski: 0
Posty: 137
Dołączył(a): 03 sty 2017, 11:00
Vamir

Zakon Rycerzy Umrasila

Postprzez Vamir » 10 lip 2017, 16:08

Zakon Rycerzy Umrasila


Opis


brojne ramię Świątyni Światła. Zorganizowany zakon wojowników wiary, których głównym zadaniem jest niesienie pomocy potrzebującym, walka w słusznej sprawie i świecenie przykładem jako wzór cnót rycerskich. Do organizacji nie może wstąpić nikt z zewnątrz. Wyłącznie przynależni do Świątyni Światła w randze Adepta Światła mogą wybrać ścieżkę Świetlistego Paladyna. Wiąże się ona jednak z niemal kompletną rezygnacją z uczestnictwa w życiu poza Zakonem, w znacznie wyższym stopniu niż dotyczy to kapłanów Świątyni. Ci, którzy podejmą ten krok spędzą życie na ciągłym szkoleniu swego ciała i technik walki oraz posłudze bóstwu. W przeciwieństwie do Świątyni, którą można opuścić, Zakon nie przewiduje takiego precedensu. Każdy apostata jest eliminowany bez skrupułów. Złamanie przysięgi składanej na miecz traktuje się jako bezpośredni atak na całą wspólnotę. Paladyni nie spoczną, dopóki taki zdrajca nie straci życia. Ta surowa zasada skutecznie odstrasza potencjalnych kandydatów. Nic więc dziwnego, że cały Zakon liczy niewiele więcej niż dwieście osób, z czego tylko około sześćdziesięciu jest pełnoprawnymi Świetlistymi Paladynami — ucieleśnieniem rycerza bóstwa. Jednakże nadrabiają nieliczne szeregi wyjątkową wprawą i mistrzowskim opanowaniem rzemiosła walki. Świetlisty Paladyn w ciężkiej, płytowej zbroi, na koniu i z potężnym mieczem oraz kopią jest ikoną siejącą postrach w sercach wrogów, ale ich widok w polu należy do rzadkości. Dzieje się tak dlatego, że nie ma takiej potrzeby — siły świeckie należące do państw mają znacznie większe środki i możliwości. Era religijnych zakonów powoli chyli się ku zmierzchu. Między innymi dlatego zajmują się niemal tylko sobą lub posługą w Świątyni Światła jako straż świątyń, kaplic oraz hierarchów kościoła. Z roku na rok funkcję jaką pełnią ma coraz bardziej tylko prestiżowy charakter, ale siła ich wiary jest niezaprzeczalna i niezmienna.
  Początki Zakonu wiążą się nierozłącznie ze Świątynią Światła i jego funkcją było kreowanie świętych wojowników, którzy wyróżnialiby się swoimi cechami, aby lśnić przykładem — tym samym promować cnotliwe cechy. W tych odległych bowiem czasach formowania się organizmów państwowych ludzi terroryzowały przeróżne grupy banitów, watażków i tych, którzy mając dostęp do broni korzystali z niej w najbardziej podły sposób. Zalążki Zakonu tworzyły się więc spośród wiernych kultu Umrasila pragnących nie tylko pomóc samym sobie w ochronie własnych społeczności, ale i sąsiednich — tak jak nakazywała im wiara. Dokładnej historii organizacji nie można prześledzić, ponieważ ludzie w tamtych czasach zwykle nie przykładali wagi do historii i nie zajmowali się pisaniem obszernych kronik. Jednak przez większość czasu Zakon funkcjonował jako strażnik pokoju oraz bezpieczeństwa miasta Endenberg i okolic.
  Jak było wspomniane powyżej zanim przystąpi się do Zakonu należy osiągnąć rangę Adepta Światła w Świątyni Światła Umrasila. Taki adept może zadecydować, iż chce poświęcić swoje życie bardziej aktywnemu działaniu w służbie bóstwa światła. Otrzymawszy specjalne zezwolenie na piśmie od Mistrza Światła, który pierw zobowiązany jest poddać taką osobę testom siły postanowienia, adept musi skierować swoje kroki do Zamku Światła zlokalizowanego w trudno dostępnych partiach gór Erzberg. Na miejscu — po zweryfikowaniu dokumentów — nastaje czas próby, zwykle trwającej rok, lecz zdarzają się odstępstwa. Przez cały ten okres adept składa śluby milczenia, żyje na terenie zamku i opuszcza go tylko za pozwoleniem przełożonych — kontakt ze światem zewnętrznym jest sprowadzony niemal do zera. Czas spędza się na medytacji, ćwiczeniach fizycznych, poznawaniu sztuki wojny oraz rzemiosła, najczęściej kowalstwa oraz życiu w ascezie. Treningi są na bardzo wysokim, morderczym wręcz poziomie. Średnio wyłamuje się przed upłynięciem roku ponad siedemdziesiąt procent. Jednak ci, którzy przetrwają stają się niemal samowystarczalnymi jednostkami o żelaznych umysłach wolnych od słabości. O skuteczności niektórych metod może świadczyć fakt, że niektóre techniki czerpie z Zakonu nawet samo Initium we własnych szkoleniach.
  Symbolem Zakon jest prosty, biały miecz przeszywający tarczę słoneczną.


Hierarchia


  Giermek Światła: Najniższa ranga w Zakonie, którą otrzymuje każdy, kto wytrzyma czas rocznej próby i złoży tzw. przysięgę na miecz. Odbywa się ona w trakcie uroczystej ceremonii mającej miejsce w środku lata, na dziedzińcu zamkowym w otoczeniu Kapituły Jasności — zgromadzenia najwyższych rycerzy zakonnych. Adept klęka przed jednym ze Świetlistych Paladynów, który zgodził się przyjąć go na swojego ucznia, i całuje jego miecz, wymawiają słowa przysięgi. Jednocześnie paladyn akceptuje go jako swojego podopiecznego, przysięga go bronić i otaczać troską, lecz zarazem przestrzega, że jeżeli zdradzi Zakon to on sam, jego mistrz, pozbawi go życia tym samym mieczem, na którym złożona została przysięga. Finalnym momentem jest natarcie głowy składającego przysięgę popiołem. Od tej pory związuje swoje życie na zawsze z Zakonem i staje się Giermkiem Światła. Usługuje swojemu mistrzowi, uczy się od niego i wypełnia zadania hierarchów oraz wolę bóstwa.

  Rycerz Światła: Etapem zakończenia szkolenia jest wyniesienie do rangi rycerza świetlistego bóstwa. Na znak mistrz giermka oddaje mu swój miecz — ten samym, na który giermek składał przysięgę. Rycerza można rozpoznać po białej pelerynie z symbolem Świątyni Światła oraz ciężkiej, posrebrzanej zbroi z wygrawerowanymi skrzydłami na napierśniku. Rycerze Światła zwykle pełnią funkcje administracyjne Zakonu i są jego trzonem.

  Paladyn Światłości: Nieliczni z Rycerzy Światła mają możliwość stania się najwyższymi ze świętych wojowników Umrasila. Specjalnie dla nich kute są unikalne, paradne, ciężkie zbroje okraszane złotem i drogimi klejnotami, dzięki czemu w promieniach słońca lśnią niczym ognie pośród mroku nocy. To oni zajmują się szkoleniem giermków, zaznajamiając ich z zasadami Zakonu oraz technikami walk. Ceremonia mianowania na paladyna odbywa się w Wielkiej Świątyni Świętego Światła w Endenbergu i przewodzi jej sam Prorok Światła. Paladyni razem tworzą Kapitułę Jasności i nadzorują działalność administracyjną niższych braci zakonnych.

  Czempion Światła: Formalny przywódca Zakonu, który jednak podlega rozkazom Proroka Światła oraz Kolegium Jasności. Wybiera go Prorok Światła wraz z Kolegium Jasności spośród Paladynów Światłości dożywotnio.

Zaloguj

cron