Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Menu

Partnerzy Specjalni:  
Avatar użytkownika
Vitav
Krtań
Egzarcha
Miano: Vitav
Profesja: Detektyw
Płeć: Mężczyzna
Punkty Wytrzymałości: 10/10
Punkty Ducha: 1
Korony: 47
Szylingi: 0
Pensy: 0
Strzały / Bełty / Pociski: 0
Posty: 505
Dołączył(a): 01 maja 2014, 15:13
Vitav

Gildia Nekromantów

Postprzez Vitav » 20 cze 2017, 12:33

Gildia Nekromantów


Opis


ildia Nekromantów to tajne stowarzyszenie, które zrzesza Drugich i Egzarchów pragnących znaleźć receptę na życie wieczne. Podążają oni wiarą w myśl filozoficzną tzw. Verus (W Sanctin znaczy to tyle co "prawda"). To jedyne pewniki odnośnie tej organizacji. Cała reszta jej założeń jest jednym wielkim domysłem. Nikt także dokładnie nie wie kto jest jej założycielem poza grupą nielicznych najwyższych członków, ale plotki wskazują na Zilmana, byłego Wielkiego Mistrza Initium. Ten domysł wydaje się być najbardziej prawdopodobnym znając jego historię — przy założeniu, że nadal żyje. Stowarzyszenie działa w ukryciu przed światem i niewielu zdaje sobie sprawę z jego istnienia. Do tej pory jedynymi śladami wskazującymi, iż nekromanci zawiązali stowarzyszenie jest pochwycony przez Initium Drugi, który opuścił magiczną uczelnię i parał się nekromancją szerząc chaos. Pojmany w 1516 roku i przesłuchany zdradził, że takich jak on jest wielu, lecz zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Od tamtej pory w ręce władz nie trafił żaden człowiek parający się nekromancją.
  Nekromancję jako sztukę magiczną powszechnie traktuje się z odrazą oraz niechęcią, dlatego często zrzuca się na nią odpowiedzialność za wszystkie niepokojące zjawiska. Jakakolwiek forma jej praktykowanie jest surowo zabroniona w każdym z krajów bez wyjątku. Jest to echo czasów, kiedy świat i jego mieszkańcy byli młodzi, a magia stanowiła mit mający spajać rzeczywistość oraz ją przybliżyć zwykłemu śmiertelnikowi. Za sprawą podań, legend i baśni tworzono archetypy, a wraz z nimi przekazywano aksjomaty kulturowe. Jednym z nich była właśnie istota nekromanty. Dokładnie nie w sposób stwierdzić czym dokładnie ma być nekromanta. Przypisuje mu się wszystko to co złe i nienaturalne. Najprawdopodobniej główna charakterystyka nekromanty — jako osoby zakłócającej spoczynek zmarłych, tym samym naruszającej największe tabu — miała źródło u aktów profanacji grobów, ich rabunku i dewastacji dokonywanej przez rabusiów. Ci, którzy zakłócali wieczny spokój sprowadzać mieli na lokalne społeczności gniew bogów świata podziemnego, a sami stawali się przeklęci. Z tej obawy wyrosła właśnie sylwetka nekromanty — zależnie od potrzeb przyjmującego różne role, ale zawsze związanego ze śmiercią. Wraz z urzeczywistnieniem się magii i pojawieniem się pierwszych magów nekromantą okrzyknięto tego, kto używa mrocznych zaklęć, eksperymentuje na ludziach, zaburza świętą strefę życia oraz śmierci, ożywia to co martwe i daje fałszywe życie pod postacią różnorakich potworności. Jednak plebs potrafi oskarżyć o nekromancję każdą osobę, która w jakiś sposób odróżnia się od reszty. Granica między praktykami nekromancji jest cienka, ulotna i dostrzegalna tylko dla ludzi uczonych pozbawionych uprzedzeń.
  Do gildii nie można dołączyć. Aby stać się jej członkiem należy zostać zaproszonym. Sposób w jaki to się odbywa nie jest znany i z pewnością potrafi być różny — zależnie od tego kim jest osoba, której wysyła się zaproszenie. Nic też nie wiadomo o wewnętrznej strukturze organizacji. W historii niewiele jest znanych osób, za wyjątkiem Zilmana, które były nekromantami i w jakiś sposób się ujawniły. A nawet jeśli to nigdy nie pojawiła się na kartach historii organizacja poświęcona tylko nekromantom. Oni sami unikają z oczywistych powodów rozgłosu. Interesuje ich tylko i wyłącznie pogoń za wiedzą oraz nieśmiertelnością, w której widzą jedyną szansę na zrozumienie Prawdy. Initium uważnie śledzi wszelkie doniesienia o nekromantach, próbując im przeciwdziałać przy użyciu każdych możliwie dostępnych środków. Wiadomym jest, że nekromanci specjalizują się w sztuce nadawania fałszywego życia nieożywionym przedmiotom poprzez składanie krwawych ofiar i manipulacje na magicznych aurach żywych istot. Ożywianie zwłok, szkieletów lub innych szkaradztw wbrew pozorom nie jest czymś łatwym i tylko bardzo zaawansowani nekromanci są do tego zdolni. Plotki o tym, że jakiś marny szaleniec sprawia, że trupy wstają z grobów powinno się traktować z dużą dozą sceptycyzmu, ale nie odrzucać.
  Kryjówki nekromantów znajdują się najczęściej w odosobnionych miejscach. Zapomnianych ruinach, jaskiniach, podziemiach. Ale zdarzało się, że plugawe rytuały odbywały się w bogatych domach tych, którzy posiadając wpływy i pieniądze pragnęli daru nieśmiertelności i przyłączali się do gildii. Każde miejsce, do którego nie jest w stanie łatwo się dostać osoba trzecia może być kryjówką nekromantów. Z czasem ich magiczne praktyki wypaczają okoliczny teren i pozbywają go życia. Ziemia staje się jałowa, popękana, a wszelkie życie zamiera. Symbole, których używają nekromanci kojarzą się ze śmiercią, lecz potrafią także operować na wewnętrznym systemie — kompletnie niezrozumiałym komuś z zewnątrz. Dzięki rozbudowanej symbolice nekromanci są w stanie rozpoznać się w biały dzień, w samym centrum miasta i nie przykuć zbędnej uwagi.
  Ostatecznie organizacja ta pozostaje wciąż nieodgadnięta enigmą.


Lista członków


  — Zilman (?)


Hierarchia


  Nieznana

Zaloguj

cron