Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Menu

Partnerzy Specjalni:  
Avatar użytkownika
Vamir
Językowy nazista
Miano: Vamir
Profesja: Nauczyciel Zaklinania
Płeć: Mężczyzna
Punkty Wytrzymałości: 9/17
Korony: 47
Szylingi: 0
Pensy: 0
Strzały / Bełty / Pociski: 0
Posty: 137
Dołączył(a): 03 sty 2017, 11:00
Vamir

Tropiciele Czarów

Postprzez Vamir » 05 lip 2017, 17:27

Tropiciele Czarów


Opis


mieście Endenberg znajduje się placówka Initium, która posiada specjalny oddział wyszkolonych Drugich oraz Egzarchów. Zadaniem ich jest śledzenie wszelkiej nielegalnej i niezarejestrowanej działalności magicznej w obrębie murów. Według namiestnika oraz rady miejskiej magia jest siłą zbyt niebezpieczną, aby pozwolić użytkującym ją ludziom na swobodną praktykę Sztuki w mieście, narażając mieszkańców na straty. Tropiciele Czarów działają na granicy prawa i z zapałem godnym fanatyzmu. Werbowani są spośród obiecujących studentów Initium na mocy specjalnego porozumienia zawartego pomiędzy Wielkim Mistrzem a markizem Endenbergu. Dzięki temu Initium ma zapewniony monopol na wszelkie magiczne usługi — miasto natomiast pewność, że nikt niepowołany nie będzie używać Mocy lub handlować zaklętymi przedmiotami. Pojmani przez Tropicieli sądzeni są przez radę miejską lub wyznaczonego przez nią sędziego. Najczęstszą karą są wysokie grzywny, więzienie — rzadkością egzekucja poprzez spopielenie na stosie. Zakaz dotyczy w równej mierze innych członków Initium, o ile nie zdobyli oni odpowiedniego zezwolenia. (Więcej o tej kwestii znajduje się w opisie miasta Endenberg, więc za niezasadne uznaje się powielanie informacji tutaj).
  Tropicieli Czarów jest niewielu w całym mieście — szacuje się ich całkowitą liczbę na około stu osób, ale łatwo ich rozpoznać, ponieważ noszą na sobie nie tylko żelazne elementy pancerza, lecz także czerwono-złote, ciężki szaty z kapturami. Ich symbolem jest kryształowa kula z wpisanym wewnątrz otwartym okiem. Zarówno Drudzy jak i Egzarchowie przynależni do tej frakcji noszą białe, porcelanowe maski pozbawione jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Dzięki specjalnemu urządzeniu znajdującemu się w podziemiach ich placówki są w stanie namierzyć z dużą dokładnością miejsce, w którym dochodzi do używania energii magicznej. Urządzenie to jednakże jest omylne i możliwe do oszukania, co udowodniono nie raz. Z tego powodu sami Tropiciele również są szkoleni w wyczuwaniu śladów aur oraz magicznego rezonansu. Pomagają im w tym unikalne kryształy noszone na szyi, które reagują na energię.
  Metody działania Tropicieli są kontrowersyjne, jednak skuteczne. Tam gdzie się zjawiają nawet najgorsi oprychowi współpracują. W przypadku braku kooperacji często uciekają się sami do magii: najczęściej umysłu, ażeby otworzyć zamknięte usta. Bardzo rzadko kiedy interweniują w nie-magiczne sprawy — takie przypadki uchodzą za szczególnie wyjątkowe. Przywódcą grupy jest Iris o przydomku Ognista. Nazwa ta wzięła się z jej upodobania do magii ognia i wybuchowego temperamentu.


Hierarchia


  Ukryta


Członkowie


  Iris Ognista: Oficjalna przywódczyni. Druga w wieku 40 lat, wzrost 169 cm, budowa ciała szczupła, włosy długie, rude, oczy zielone. Twarz raczej miła dla oka, pociągła, o lekko zgarbionym nosie. Na czole głębokie blizny powstałe w wyniku działania Maszyny, wzdłuż rąk wypalone ścieżki o matowej, żółtawej barwie jakby pod skórą znajdowały się fragmenty szkła lub jakiegoś krystalicznego minerału. Głos ma głęboki, cichy. Z charakteru wybuchowa, nie szczędzi gróźb i mocnych słów, ale potrafi się opanować i zachować odpowiedni poziom, kiedy sytuacja tego wymaga. Wykształcona, mądra, o wielkim duchu i głębokim spojrzeniu na świat, poważna, nieskora do żartów. Wierna Initium i Endenbergu. Nie lubi polityki, trzyma się od niej z dala.

Zaloguj

cron