Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Odpowiedz

Augiowie

06 lip 2017, 17:32

Augiowie

tarożytny lud, który miał zamieszkiwać bliżej nieokreśloną wyspę na dalekim południu od kontynentu. Do dziś niezlokalizowanej. Informacje o nich dostarczając nieliczne znaleziska na południowym wybrzeżu kontynentu, gdzie odnaleziono cztery kompletnie zrujnowane budowle skryte od wieków pod ziemią. Ich ujawnienie jest zasługą trzęsienia ziemi, które nawiedziło tamte tereny około roku 1495. Wewnątrz piramidalnych struktur natrafiono na księgi spisane całkowicie w Sanctin traktujące o niejakich „Wysokich Władcach”, którzy sprzeciwili się Onym i zostali za karę zniszczeni, a ich domy pogrzebane pod oceanem. Obok nazwy „Wysocy Władcy” widnieje nieprzetłumaczalna, wyraźnie obca nazwa „Auigowie”, dlatego przyjęto, że jest to fonetyczny zapis określenia, jakiego mieli używać wobec siebie wyżej wspomniani Władcy. Znalezione księgi — dziś nazywane Księgami Auigów — poza ogólnikowymi i mglistymi opisami straszliwej wojny bezbożnych ludzi z Onymi, zdradzają ich charakterystykę oraz pokrótce historię opartą o legendy, baśnie i słowne podania dzikich ludów z kontynentu.
  Auigowie z wyglądu przypominać mieli bogów i żywe ucieleśnienie piękna. Nienaturalnie wysocy średnio sięgali wzrostu nawet siedmiu stóp (213.36 cm), a skórę mieli jasną oraz gładką niczym aksamit. Sylwetki smukłe, bardzo rzadko kiedy osobnik tego ludu ważył więcej niż sześć kamieni (76,14 kilo). Z tego powodu unikali wszelkiej pracy fizycznej, bo zamiast niej używali potęgi umysłu i magicznych mocy jakimi władali. Zarówno mężczyźni jak i kobiety charakteryzowali się tym, że posiadali włosy tylko barwy białej jak śnieg lub złotej niczym słońce. Oczy natomiast mogły przyjmować kolory tęczy i mienić się wewnętrznym światłem. Ci spośród nich, którzy używali magii określali siebie mianem czarodziei (Vatoris) i wyróżniali się od reszty swoich kryształami wgłębionymi w czołach lub wierzchni dłoni. To właśnie one były źródłem magicznych mocy tego ludu. Nikt nie wie skąd pochodziły owe kryształy, nazywane również Kamieniem Mocy (Ageova val Lutulu) — najprawdopodobniej z ich ojczyzny i za sprawą tylko znanego im sposobu byli w stanie uzdatniać kryształy w taki sposób, by ludzie je posiadający mogli posługiwać się magią nim w ogóle ludzkość dowiedziała się, że istnieją Maszyny. Kryształy te z opisów w Księgach Auigów wykazują wysokie podobieństwo do Chrombarytu, ale z całą pewnością nim nie są, ponieważ miały „przemawiać” do czarodziei i posiadać pół-płynny stan.
  Religia Auigów była skomplikowana i pełna niuansów. Istniał w niej silny symbolizm. Za najwyższe boskie istoty uchodziły tzw. Moce (Lutulus), którym poświęcano wyniosłe i potężne świątynie w kształcie piramid z ołtarzami na szczycie i pod ziemią. Moce te pełniły rolę kosmologiczne. Przypisywano im znaczenie pierwotne. Problem w zrozumieniu polegał na tym, kiedy traktowano dla przykładu o wodzie w rozumieniu powszechnym, a kiedy o Wodzie — istocie boskiej. Moce nie posiadały w religii Auigów imion, bowiem wierzono, że były one zbyt skomplikowane dla ludzkiego rozumu. Moce te wiązały się ze sobą w sposób dowolny, niezależnie od płci czy pokrewieństwa. Dopiero dzieci Mocy, bóstwa, rozróżniały się za pomocą imion, które zawsze posiadały ukryte znaczenie w języku Auigów. Główną rolę w panteonie odgrywał Kamień — wyobrażenie świata, które znajdowało się w centrum wszystkiego. Niestety niewiele wiadomo o szczegółach tej religii, obrzędach i organizacji. Przetrwał wyłącznie mit opisujący powstanie świata — Kamienia (Ageo) i jego dzieje w formie eposu. Badacze doszukują się w tej religii śladów genezy dla filozofii Verus mającej w sobie wspólne cechy. Możliwe, że zapoczątkowali ją ludzie pod wpływem kultury Auigów albo nawet oni sami.
  Cywilizacja, którą stworzyli osiągnęła niesamowicie wysoki poziom kulturowy. Wznosili ogromne miasta w czasach, kiedy ludzie na kontynencie wciąż prowadzili koczowniczy tryb życia i nie posiadali pisma. Używali własnego systemu zapisu piktograficznego — do dziś nieodczytanego i słabo poznanego z powodu braków materiału źródłowego. Nacisk kładli na filozofię, magię oraz szeroko pojęty rozwój duchowy. Z natury pacyfistyczni. Nigdy nie prowadzili żadnych wojen z dzikimi ludami kontynentu, z którymi się stykali w trakcie kolonizacji południowych wybrzeży. Kolonizacja ta nie osiągnęła również dużych rozmiarów, ponieważ Auigowie byli bardzo nieliczni. Tłumaczy się to tym, że był to jeden ze skutków ubocznych Kamieni Mocy. Jednak byli w stanie — jak mówią legendy — dożyć wieku nawet trzystu lat w relatywnie dobrym stanie. Po śmierci ciało nieboszczyka było kremowane. Jeżeli był czarodziejem to chowano go w kryształowym sarkofagu i składano pod świątynie bóstw, co miało według wierzeń wzmacniać kontakt żywych ze światem nadnaturalnym. Dokładniejszych informacji o tym ludzie na chwilę obecną brak.
  Kres Auigów jest nieznany i okryty tajemnicą. Księgi odkryte w ruinach mówią tylko, że przyszedł on z rąk Onych w trakcie wieloletniej wojny.
Odpowiedz