Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Menu

Partnerzy Specjalni:  
Avatar użytkownika
Isildur
Vanilla
MG
Płeć: ---
Korony: 0
Szylingi: 0
Pensy: 0
Strzały / Bełty / Pociski: 0
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2017, 10:19
Isildur

Tworzenie postaci

Postprzez Isildur » 19 cze 2017, 18:47

Nim ktokolwiek wyruszy ku przygodom w Everold należy stworzyć swoją postać. Stworzenie swojej postaci jest dość proste, i poniższy schemat wyjaśni wszystko krok po kroku jak należy postępować by stworzyć swojego wymarzonego bohatera.

Godność: Imię i nazwisko wasze postaci, Wszystkie pseudonimy, zdrobnienia, inne nazwiska jakich używa postać. Nie zaszkodzi też jakoś ładnie tego opisać.

Wiek: Ile nasza postać ma lat. U postaci długowiecznych należy wpisać wiek postaci (np.245 lat) i to na ile lat wygląda. Wiek postaci może być dowolny, nie ma jakiś ogólnych ram, które określałyby najniższy czy też najwyższy wiek postaci, możecie wybierać dowolnie, oczywiście w granicach rozsądku, ażeby nikt zaraz nie zaczął tu grać 2-latkiem.

Pochodzenie: Kraj, miejscowość bądź dzielnica z której pochodzi postać, w które się wychowała bądź w której mieszka teraz.

Rasa: Tu należy wybrać rasę postaci ze spisu, kierując się opisami w nim uwzględnionymi. Umiejętności przypisanych danym rasom nie można modyfikować czy zmieniać. Przed wybraniem rasy należałoby także zapoznać się z TYM tematem.

Profesja: Tu należy wybrać profesję postaci ze spisu, kierując się opisami w nim uwzględnionymi. Umiejętności przypisanych danym profesjom nie można modyfikować lub zmieniać. Przed wybraniem profesji należałoby także zapoznać się z TYM tematem.

Umiejętności: Wszystkie zdolności waszej postaci takie, jakie mógłby posiadać każdy śmiertelny zjadacz chleba. Dobrze jest wypisać wszystkie ważniejsze umiejętności zdobyte przez postać, ponieważ to czego nie będzie w karcie to dana postać nie będzie umiała. Gracz wybrać może na początku pięć umiejętności plus umiejętność rasowa, plus umiejętność profesji, plus umiejętności zdobyte przez lata poszukiwania przygód, co daje od siedmiu do jedenastu umiejętności na samym początku. Przed wybraniem umiejętności należałoby także zapoznać się z TYM tematem

Broń i zbroja: Broń, którą nasza postać się posługuje oraz zbroi jaką postać nosi, wybrana można minimalnie od jednej do maksymalnie czterech rodzajów broni i jeden rodzaj zbroi. Posiadanie broni i magicznych magicznych na samym jest zabronione, jednak bronie i zbroje stworzone przy pomocy magii lub wykonane z metalu typu Mithril można posiadać, ale jedynie można mieć jedną takową broń lub zbroję ale nigdy obydwie naraz.

Ekwipunek: Czyli typowe rzeczy codziennego użytku jak ubranie, jadło, eliksiry, pieniądze itd, itp.

Wygląd: Rozbudowany opis wyglądu postaci zgodny z avatarem. Oprócz tego co widzimy należy podać także wzrost i wagę postaci. Opisać trzeba nie tyle sam wygląd zewnętrzny postaci, ale także jej ubiór. Mile widziane byłoby wymienienie szczegółów charakterystycznych tylko dla tej konkretnej postaci: znamiona, blizny itd.

Charakter: Opis charakteru, osobowości waszej postaci. Można także opisać okoliczności czy też jakieś wydarzenia, które sprawiły, że wasza postać jest taka a nie inna.

Historia: Tu opisujecie historię waszej postaci. Nie powinna być ona krótsza od wyglądu i charakteru razem wziętych. Można w niej uwzględnić jakieś przełomowe wydarzenia w życiu waszej postaci. Dobrym pomysłem byłoby także opisanie okoliczności w jakich postanowiła zostać poszukiwaczem przygód.

Proszę się nie buntować kiedy MG każe lepiej rozpisywać historie. Zmuszamy was do pisania jej ponieważ chcemy sprawdzić wasze umiejętności i kreatywność. Dzięki niej wiemy jaki jest wasz poziom pisania i ile jesteście w stanie z siebie wycisnąć czy też ile swoimi pomysłami wniesiecie coś ciekawego do fabuły.

Afekta: Czyli to co dana postać lubi lub szanuje. Mogą to być rasa, grupa społeczna, czy nawet kraje miasta itp, itd.

Rankory: Czyli to co dana postać nielubi lub nienawidzi. Mogą to być rasa, grupa społeczna, czy nawet kraje miasta itp, itd.

Inne informacje: Tu możecie napisać to co nie pasowało do pozostałych kategorii

Żywotność: Czyli nic innego jak energia życiowa postaci. Każda postać na początku zaczyna z 100% żywotności.

Wzór Karty Postaci

Kod: Zaznacz cały
b]Godność:[/b]
[b]Wiek:[/b]
[b]Pochodzenie:[/b]
[b]Rasa:[/b]
[b]Umiejętności:[/b]
[b]Broń i Zbroje:[/b]
[b]Ekwipunek:[/b]
[b]Wygląd:[/b]
[b]Charakter:[/b]
[b]Historia:[/b]
[b]Afekta:[/b]
[b]Rankory:[/b]
[b]Inne informacje:[/b]
[b]Żywotność:[/b]

Zaloguj

cron